Blackhippo Africa expedition 2009

Už za týden se odlepíme od země vídeňského letište. Co máme v plánu? To je jednoduchý, chceme se podívat do Ghany, procestovat jí a mezi tím najít dobré skalky, kde by stálo za to navrtat nějaký ten prvovýstup. Prozatím jsme nezjístili, že by tam někdy někdo lezl, tak bychom chtěli lozit tam, kde lidská ruka ani noha ještě nelozila. V plánu máme 2 prvovýstupy v obtížnosti 5-7 UIAA. Takže expedice je ve smyslu hledání, zkoumání a poznávání. Budeme poznávat jak tamní lidi, tak přírodu, jídlo a moc se těšíme na jejich pivo.

 

účastníci zájezdu:

   

Gizmo + Mike

Oba lezci z náchodského oddílu Vahala. Naše dosažené výkony možná lépe nepopisovat. Každopádně lezeme s radostí na domácích pískách a občas vyjedeme za lezením mimo naše hranice. Jsme dobře známí v náchodské basecampové hospodě Marco Pólo. (Rozhovor s Mikem si můžete přečíst v sekci "O nás" a jeho profil prohlédnout kliknutím na odkaz profil v sekci"kontakty", na profilu Gizzyho se pracuje.)

 

přípravy:

Zatím žádná sláva. Dohodli jsme se, co kdo tak nějak vezme. Máme letenky a jízdenky do Vídně, ale zatím není jízdenka z Vídně. Gizzy ještě nemá vízum, za což můžou ghanské úřady a pomalost pohybu Mika. Ale doufejme, že do týdne bude připravené. Mike si došel pro očkování před dvěma dny.Dostal skoro vše najednou a ještě mu 2 očkování chybí. Gizmo naštěstí očkování má za sebou. Oba teď válčí se zubaři a nutno podotknout, že s jehlama a vrtačkama moc kamarádi nejsou. Obzváště Mike, který se jich neskutečně bojí. V poslědních dnech začne balení a shromažďování materiálu a v něděli bude rozlučka v naší oblíbené hospůdce, abychom se pak mohli v poopičím stavu vydat na cestu.

 

materiál:

Tak nějak posbíraný doma. Dále nám s materiálem na lezení a na vrtání pomáhají Blackhippo a Rockjoy. Se sehnáním šroubů,plaket a půjčením ruční vrtačky musíme poděkovat Rockjoyi. Zbytek materiálu, krom toho, co vlastníme obstará Blackhippo.